Pylony

spawanie, wiercenie, cięcie, frezowanie

Na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych, coraz więcej biur przenosiło się do potężnych biurowców, w których mieściły się siedziby wielu firm i instytucji. Szybko okazało się, że nie ma możliwości zamontowania wszystkich szyldów na elewacjach budynków. Administratorzy nieruchomości wprowadzili wówczas pylony reklamowe zwane także totemami. Zazwyczaj wykonane były z wysokiej, jakości materiałów, wówczas głównie drogiego drewna. Na nie nanoszono nazwy firm wraz z numerem pomieszczenia lub piętra. Całość lakierowano i wykańczano metalowymi detalami. Dziś, choć technologia się zmieniła, pylony podbiły świat i są coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem.

Pylon reklamowy - totem reklamowy, pionowa, wysoka reklama świetlna. Najczęściej ustawiona przy firmie, ma wskazywać siedzibę i nadaje splendoru firmie. Pylony zbudowane są na mocnej wewnętrznej konstrukcji ze stali, głównie są to profile bądź dwuteowniki. Konstrukcja ta stanowi ramę, do której są spawane kolejne elementy. Całość jest zabezpieczona antykorozyjnie, na życzenie klienta może zostać ocynkowana. Front pylonów reklamowych wykonuje się z płyt kompozytowych, aluminium, lub plexi. Wewnątrz znajduje się oświetlenie w formie modułów LED, albo taśm ledowych o wysokiej jakości odpornych na wilgoć.

Lica możemy wykonać z kompozytu, wyfrezowane elementy podklejone plexi i podświetlone, plexi podświetlone, aluminium, bądź kompozyt z wyklejonymi elementami bez podświetlenia. Można wykonać literę blokową i przymocować to pylonu, co uzupełnia tę formę reklamy o dodatkowy atrakcyjny element.

Wykonujemy pylony reklamowe o wymiarach:
- wysokość - 100-600 cm,
- szerokość - 50-200cm.

Montaż pylonów
Montaż pylonów reklamowych można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy to przygotowanie odpowiedniego fundamentu ze śrubami gwintowanymi wyprowadzone ponad powierzchnię betonu. Montaż może nastąpić dopiero po zastygnięciu. Kolejnym rozwiązaniem jest ustawienie konstrukcji ze stosownym zbrojeniem, po ustawieniu zabetonowanie wszystkiego i montaż lica po zastygnięciu fundamentu.

Pylony reklamowe dają efekt solidności i stabilności firmy. Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

FABRICAM

ul. Kościuszki 11
25-310 Kielce

tel. 607 111 873
info@fabricam.pl