Szyldy, kasetony

szyldy reklamowe, kasetony reklamowe

Nie ważne, czy zastosowane przed wejściem głównym do firmy, czy nad stanowiskiem obsługi klienta – szyldy i kasetony reklamowe stały się jednym z najpopularniejszych rozwiązań dopełniających reklamę zewnętrzną firmy.

Najczęściej spotykane kasetony reklamowe to te wykonane z profilu aluminiowego w formie jednostronnej, do montażu na ścianie lub dwustronne do montażu przy ścianie, bądź na słupkach. Lico w takim kasetonie wykonane jest z tworzywa sztucznego.

W przypadku szyldów reklamowych jednostronnych konstrukcja jest wykonana z profili aluminiowych, widoczne boki z profilu aluminiowego o szerokości 10cm, 14cm, 17cm. Widoczne elementy mogą zostać pomalowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Front kasetonu może być wykonany z tworzywa PMMA, na którym wyklejona jest grafika w formie pełno-kolorowego nadruku, bądź elementów wycinanych z folii. Tylna ścianka wykonana jest najczęściej z blachy cynkowanej, bądź PCV, zapełnia to łatwy montaż i nie stanowi dodatkowego ciężaru. Wewnątrz zazwyczaj znajduje się oświetlenie LED w formie taśm, bądź modułów, czy też zasilacze. Odpowiednie rozmieszczenie elementów świetlnych sprawia, że kaseton jest oświetlony równomiernie bez prześwietleń. Trwałość wszystkich materiałów jest tak długa, że spokojnie można zapomnieć na kilka lat o reklamie i skupić się na innych priorytetach.

Kasetony z dibondu
Dibond to nic innego jak materiał kompozytowy z rdzeniem z tworzywa sztucznego i aluminiowymi wykończeniami. Materiał ten ma idealnie płaską powierzchnię, dostępny jest w kilku podstawowych kolorach i fakturach, jednak najbardziej powszechny jest w formie szczotkowanego aluminium. Materiał bardzo często wykorzystywany w reklamie i budownictwie. Kaseton wykonany z tego materiału charakteryzuje się tym, że front jest wykonany z jednego elementu. Nie widać łączeń między licem, a bokami. Grafikę w tym kasetonie stanowią elementy wyfrezowane, w które wklejane są tworzywa o określonym kolorze. Wewnętrzne podświetlenie powoduje, że świecą litery z tworzywa, dibond nie przepuszcza światła. Plecy tego kasetonu wykonane są z PCV co pozwala na łatwy montaż i całość nie stanowi dużego ciężaru. Elementy świetlne to taśma, bądź moduły LED. Podłączając wszystko do czujnika zmierzchowego, bądź czasowego stanowi bardzo elegancką i estetyczną formę reklamy świetlnej.

Kaseton z licem winylowym
Najczęściej ta forma kasetonu wykorzystywana jest do wielkich formatów, albo do kasetonów gdzie dostępne wielkości materiałów wymagałyby łączenia. System ten pozwala na wykonanie kasetonu o wymiarach 900x70cm, gdzie nie dostaniemy takiego wymiaru chociażby PMMA. Konstrukcja takiego kasetonu wykonana jest z profilu aluminiowego, gdzie przymocowany jest system napinający tkaninę winylową. Plecy wykonane z blachy cynkowanej, bądź PCV. Na bokach takiego kasetonu wykonana jest obróbka blacharska z aluminium, albo stali, pomalowana na dowolny kolor RAL. Wewnątrz do podświetlania użyte są rozmieszczone w odpowiednich odstępach taśmy LED, albo moduły LED o odpowiednich parametrach odporności na wilgoć czyli IP67, IP67. Tkanina winylowa jest tego typu materiałem, że można łatwo na niej nadrukować solwentową grafikę w dowolnym kolorze, albo nakleić z folii wycięte elementy na białym tle. Dodatkowe laminowanie pozwala zabezpieczyć nadruk przed promieniowaniem słonecznym.

Kontakt

FABRICAM

ul. Kościuszki 11
25-310 Kielce

tel. 607 111 873
info@fabricam.pl